Evropská IT infrastruktura čelí v posledních měsících zvýšenému zájmu hackerů a jiných útočníků. Tyto útoky jsou vedeny zejména z Ruska, Číny a dalších oblastí.

Je poměrně běžným jevem, že hackeři napadnou část špatně zabezpečené sítě nebo koncové zařízení, následně zašifrují data a po uživateli požadují výkupné za jejich obnovu. Někdy se jim přes tato zařízení podaří proniknout i na firemní servery, kde způsobí násobně vyšší škody.

Zálohování je nutné řešit samostatně, ze strany klienta, využitím některého z dostupných nástrojů či služeb. My můžeme nabídnou řešení pomocí naší služby Suma Safe – zálohování Microsoft 365.

 

Cloudové služby Microsoft 365 jsou velmi efektivní způsob, jak ve vaší společnosti mít vždy aktuální a velmi dobře zabezpečená firemní data a aplikace. Ale i v tomto případě je důležité myslet na zálohování. Microsoft vaše data zabezpečuje, chrání, ale nezálohuje.

Jako prevenci pro tyto a jiné nežádoucí situace jsme vytvořili zálohovací službu Suma Safe, která umožňuje šifrovaně zálohovat data služby Microsoft 365. Konkrétně Exchange, Sharepoint, Onedrive a Teams. Služba Suma Safe vaše data zálohuje a chrání v bezpečném úložišti a máte je kdykoliv zpětně k dispozici. Pro zálohování vašich dat využíváme velmi dobře zabezpečená datová centra společnosti Microsoft.

Zálohu lze nastavit v libovolném rozsahu, například na rok, dva, pět let, nebo i trvale. Data vaší společnosti jsou velmi cenná a mějte je chráněna nejen pro případ útoku, ale i proti sabotáži nebo smazání omylem.

David Ježek

Suma Safe umí zálohovat jednotlivé položky nebo kompletně celé prostředí Microsoft 365 a uložit data v záloze na tak dlouho, jak je potřeba. Je tedy možné mít přístup ke kompletní historii dat ve vaší společnosti.

 

 
Cena této služby je přímo úměrná množství zálohovaných dat. Kontaktujte nás, rádi vám nabídneme a nakonfigurujeme Suma Safe – zálohování Microsoft 365 pro vaši společnost přesně na míru.

Jan Weiser

Dejte data do trezoru, ať máte klid.
Zařídím to!

Jan Weiser