Váš dům už dávno není nedobytný hrad a vaše kancelář není bytelný trezor. Pokud neuděláte nic pro ochranu svého majetku a soukromí, dáváte nebezpečným osobám zbytečně možnost vás o obojí připravit. V případě, že budete v době, kdy se k vám někdo takový vypraví na lup doma - může být i hůř - může vám jít i o život.

Pomocí zabezpečovacích systémů, které dodáváme a instalujeme můžeme ochránit vaše prostory a tím i vás, ať již jste v nich, nebo mimo ně. Nebojte, my si vás ohlídáme. 

 

JAK a KDY se krade?

Vykrádačky se odehrávají nejčastěji v noci
O tomto faktu jsme tak nějak přesvědčeni všichni, vede nás k tomu selský rozum a nedostatek kriminální praxe. V reálu ale záleží na tom, o jaký typ nemovitosti se jedná. Celé tři čtvrtiny dotazovaných zlodějů se jednoznačně vyjádřily tak, že by se do panelového bytu snažili vloupat zásadně přes den. Zcela jiná situace nastává, když je „cílem“ rodinný dům. Tam by tito profesionálové raději zavítali v noci. To proto, že v domě, v němž spí jeho majitelé, bude zcela jistě vypnutý alarm (alespoň si to dotazovaní zloději myslí).

Vykradou vás v době, kdy budete na dovolené
Z průzkumu ale vyplývá, že rčení „příležitost dělá zloděje“ je zcela pravdivé: 75 % pachatelů uvádí, že se setkávali s lehkomyslnými a extrémně neopatrnými oběťmi. Prostě si všimli pootevřeného okna – a trestný čin byl na světě. Jako další chyby zmiňovali otevřenou ventilaci nebo klíče od auta pohozené na stole, případně klíče od bytu, které majitel domu nechal ležet v autě. Často se do domu dostali i kvůli neuzamčenému zadnímu vchodu. Možná se usmějete, ale nejednou majitelé nechali klíč pod rohožkou či v květináči.

Máte zamčeno a zloděje si někdo všimne
To by bylo možné v případě, kdyby vniknutí do objektu dnešním pachatelům zabralo nějaký čas. Dotazovaní zloději však tvrdí, že se přes běžně používané zámky, normální dveře a objekt bez elektronického zabezpečení dostanou do dvou minut. Ano, čtete dobře.

Máte zatažené žaluzie a sousedi dům/byt pohlídají
Tak tady jste taky úplně vedle. Přítomnost lidí ve vedlejším rodinném domě zloději nepovažují za žádnou překážku. Stejně tak žaluzie. Naopak, přítomnost hlídacího psa – ať už na zahradě, nebo v bytě – už určitému procentu pachatelů vadí a od vniknutí je odrazuje. Ani pes však, dle jejich názoru, není stoprocentní zárukou ochrany před vloupáním. Drzejší pachatelé tvrdí, že jde o velikost psa a taky o to, že se se zlodějem většinou skamarádí. Možná mu zloděj dokonce přinese dobrůtku a pohladí ho.

Zloději si tipují cíle podle viditelných znaků
Zkoušeli jste se vžít do zloděje? Pravda je taková, že za nejjistější tip na vykradení zloději považují echo od svých známých. Na druhém místě uvádějí plnou poštovní schránku. No a auto před domem? To je rozhodujícím ukazatelem pro pouhá 4 % dotázaných pachatelů. Zajímavým zdrojem tipů je i Facebook, kde se majitelé nemovitosti často otevřeně baví o tom, kdy pojedou na dovolenou a jak dlouho na ní budou pobývat.

Hlavně, že zloději nevidí dovnitř
Tomuto „zabezpečení“ věří řada majitelů nemovitostí. Když přece zloděj neuvidí, zda je uvnitř něco cenného, nebude riskovat vniknutí. Pravda je opět zcela jiná. Většinu dotazovaných zlodějů od vloupání nijak neodrazuje fakt, že nevidí svůj potenciální lup.

Máte alarm, není, čeho se bát
Zde je třeba si vysvětlit, že existují alarmy, které majitelé nenechají napojit na pulty centrální ochrany. Často může jít o neprofesionální zařízení, která na ně ani napojit nejdou. Takových se řada zlodějů nebojí. Jen třetina dotazovaných zlodějů by ukončila vloupačku poté, co by v bytě zjistila přítomnost alarmu. Když je však alarm napojen na pult centrální ochrany, většina zlodějů tvrdí, že by okamžitě vyklidili pole.

Poučení: Co tedy z výpovědí zlodějů vyplývá?
Pořiďte si alarm napojený na pult centrální ochrany, nebuďte lehkomyslní a nenechávejte zlodějům hozenou rukavici. A nevěřte chimérám. Zloději jsou často o krok před naším selským rozumem. Níže se o systému JABLOTRON 100+ dozvíte více...

zdroj: jablotron.com

 

JAK se bránit?

Proměňte svůj dům v bezpečné místo a zažijte pocit opravdového klidu. Alarm JABLOTRON 100+ kompletně ochrání vaši domácnost a umí také rozsvítit světla, otevírat garážová vrata nebo spustit zavlažování, a to i na dálku přes aplikaci MyJABLOTRON. Navíc můžete alarm rozšířit o kamerový systém a zvýšit tím ochranu nemovitosti i své bezpečí.

Dalším krokem je připojení domovního alarmu na nejmodernější pult centrální ochrany ve střední Evropě. Operátoři 24 hodin denně vyhodnocují zprávy z vašeho alarmu a v případě potřeby vás kontaktují a vyšlou zásahovou jednotku k vašemu střeženému objektu.

Stavíte dům a hledáte nový zabezpečovací systém? Nebo už nějaký alarm od Jablotronu máte a chcete jej rozšířit o další funkce? Pomocí kombinace drátové a bezdrátové technologie vám navrhneme instalaci na míru.

Jsme certifikovaným partnerem výrobce elektronického zabezpečení společnosti Jablotron. Nabízíme vám profesionální návrh elektronického zabezpečení vaší nemovitosti na míru a zdarma. Po dohodě provádíme revize nebo rozšíření stávajících instalací elektronického zabezpečení Jablotron.

Cena alarmu je neporovnatelná s ochranou bezpečí pro váš domov a vaše blízké.

Img001

   


7 let

Na všechny produkty získáte kromě dvouleté
záruky až 5 let rozšířené servisní podpory.

16 Kč/den

Už za tuto cenu může vaši rodinu a majetek
nepřetržitě střežit bezpečnostní centrum. 

3 měsíce

Přesně tak dlouho budete mít od instalace
alarmu službu celková ochrana zdarma. 

 

  

Dvě tlačítka pro intuitivní ovládání

Ovládání alarmu JABLOTRON 100+ je tak snadné, že s ním můžete manipulovat, i když máte plné ruce nákupních tašek. Je to možné díky
tlačítkům na segmentech, které představují jednotlivé části domu a také funkce jako třeba zavlažování.

  

Img002  
Img005

Zelené a červené tlačítko


Segmenty fungují jako semafor. Když svítí zelená, alarm je odjištěný a vy se můžete volně pohybovat po domě.

Naopak červená, stejně jako na přechodu, značí STOP. Dům je zajištěný proti zlodějům a neoprávněné vniknutí alarm ihned zaznamená.

Díky světelné signalizaci na klávesnici alarmu okamžitě vidíte, co je a co není chráněno.
Img006


100% bezpečná autorizace


O přístupech k domovnímu alarmu máte dokonalý přehled. Každé odjištění zabezpečovacího zařízení totiž vyžaduje autorizaci pomocí čipu nebo zadáním kódu.

Ačkoli je tedy nastavení alarmu naprosto jednoduché, nemusíte se bát, že ho bude ovládat někdo cizí.

Img003  
Img004 Img007

Systém se vám přizpůsobí


Pokud si časem přistavíte třeba garáž, není problém alarm JABLOTRON 100+ rozšířit.

Stačí nám zavolat, rádi přijedeme a nainstalujeme do garáže detektory a ke klávesnici přidáme další „semafor“, neboli segment. Těch můžete mít až 20.

  Zabezpečte svůj dům odkudkoli


Pomocí mobilní a webové aplikace MyJABLOTRON nastavíte na dálku váš alarm
a ovládáte zařízení nebo spotřebiče v domě. Ať už jste na dovolené, v práci nebo
jste si jen odskočili na nákup, máte přehled o tom, co se doma děje.Aplikace mimo jiné umí

  • Nabídnout přehled o všech zařízeních od Jablotronu
  • Ovládat váš alarm stejně jako na klávesnici
  • Sledovat úplnou historii událostí
  • Zobrazit foto z detektorů v místnosti
  • Sledovat teplotu nebo spotřebu energií

 

  

JABLOTRON 100+ jako centrum domácí automatizace

Alarm od Jablotronu má i chytré funkce, díky kterým si usnadníte život. Na dálku můžete zapínat a vypínat spotřebiče,
nastavovat pokyny navázané na určité období nebo automatické řetězce akcí.

 

Ovládání topení
v domácnosti


Ovládejte alarm i topení ve vašem domě jedním systémem. Díky tomu se po zajištění může teplota automaticky změnit z komfortní na ekonomickou.

Vše můžete navíc sledovat a regulovat na dálku prostřednictvím aplikace MyJABLOTRON.
Img011
Zavlažování trávníku
na dálku


Už si nemusíte dělat starosti s tím, kdo bude zalévat trávník, když jste pryč. O vše se postará JABLOTRON 100+.

Zavlažování trávníku zapnete na dálku pomocí aplikace MyJABLOTRON nebo si jej nastavíte pravidelně na konkrétní den a čas.
 
Img013 Osvětlení příchodové
cesty


V zimě je brzy tma. Zpříjemněte si návrat domů a nastavte si, aby vám alarm JABLOTRON 100+ v tuto dobu sám rozsvítil příchodovou cestu.

Světla však můžete zároveň zapínat a vypínat dle libosti stejnou klíčenkou, kterou máte na alarm a otevírání garáže.
Img010 Otevření garáže
probliknutím


Nehledejte ovladač k otevření garáže. Stačí, když garážová vrata problikáte dálkovými světly.

A když k vám zavítá návštěva, garážová vrata jí otevřete na dálku pomocí aplikace MyJABLOTRON.
Img012 Automatické rozsvícení
při příchodu


Nešátrejte ve tmě po vypínači. Světla se automaticky rozsvítí po odjištění alarmu nebo třeba při vstupu do určité místnosti.

Pohodlně si nastavíte rozsvícení libovolného počtu světel v libovolných místnostech.
Img014
Img009 

 

       

Ochráníme vás také před vodou,
ohněm a plynem

Zabezpečovací zařízení JABLOTRON 100+ vás upozorní nejen na hrozící nebezpečí v podobě živlů, ale třeba na překročení teploty v místnosti nebo nadměrnou spotřebu elektřiny.

     
Img021      
      Kouřový detektor
Čidlo rozpozná kouř nebo zvýšenou teplotu v místnosti a varuje vás dřív, než požár vypukne. Spustí akustické varování, upozorní vás na mobilní telefon a informuje bezpečnostní centrum, které vyšle zásahovou jednotku.
      Detektor plynu CO
Včas rozpozná únik plynu a varuje vás dříve, než dojde k ohrožení vašeho zdraví. Spustí poplach, upozorní vás na mobilním telefonu a informuje bezpečnostní centrum, které vyšle zásahovou jednotku. 
      Záplavový detektor
Detektor rozpozná únik vody a varuje vás ještě předtím, než voda napáchá škody. Spustí poplach, upozorní vás na mobilní telefon a informuje bezpečnostní centrum, které vyšle zásahovou jednotku.
     

 

 

Čtyři způsoby, jak ovládat váš JABLOTRON 100+

Ať už potřebujete zapnout alarm, rozsvítit světlo na zahradě nebo otevřít garáž,
vždy máte několik možností, jak to udělat.  

Img015
Klávesnice se segmenty
Img018
Klíčenka
Img016
Mobilní aplikace pro
chytré telefony
Img019 Img020
Img017
Webová aplikace
v prohlížeči

 Nové IP kamery rozšiřují
možnosti zabezpečení
Img023 Propojeno s alarmem JABLOTRON 100+
Img024 Při poplachu vytváří automaticky minutový záznam
Img025 Okamžitý přehled v aplikaci MyJABLOTRON

 

 zdroj: jablotron.com

  

Pavel Bret

Chcete klidně spát i cestovat?
Nastavíme i střežení...

Pavel Bret