Pro WEB

Pro WEB

Kdo není na internetu jako by nebyl

Číst více...

Pro desktop, servery, ...

Pro desktop, servery, ...

Je libo těžkou váhu 

Číst více...

Vývoj software je časově a finančně náročný proces.  V současné době existuje nepřeberné množství hotových aplikací a systémů. Již hotový software vám nemusí ve všech směrech vyhovovat, nemusí dělat vše co potřebujete a nemusí to dělat tak, jak to potřebujete. Je ale hotový a je k dispozici hned a většinou i za akceptovatelnou cenu. Je na vás, zda se smíříte s nedostatky takového systému a svou práci mu přizpůsobíte.

Pokud nechcete dělat kompromisy a chcete využít IT naplno, půjdete cestou SW na míru, bude to váš systém a bude dělat to, co chcete vy. Počítat ale musíte s tím, že to nebude hned, a že to bude něco stát.

Při výběru dodavatele SW na míru je třeba, aby jeho aplikace byly kvalitní, bezpečné, rychlé a efektivní. Výsledkem musí být produkt, který bude fungovat tak, jak požaduje zákazník a zároveň bude technologicky a bezpečnostně odpovídat všem nejnovějším standardům. Takový produkt je pak dlouhodobě použitelný, modifikovatelný a rozšiřitelný.

Vývoj software je proces, který má řadu kroků - etap. Mnohdy se jednotlivé etapy opakují nebo prolínají.

 

Naše kroky při vývoji aplikací 

 

1. Zadání

1. Zadání

Začíná to vaší myšlenkou. Potřebujete něco změnit, optimalizovat, automatizovat, opravit? Přijďte a společně vypracujeme zadání podle vašich požadavků.  

2. Analýza

2. Analýza

Už víme co chcete. Teď si budeme chvíli lámat hlavu, jak to nejlépe udělat a jaké k tomu použít technologie. Zjistíme časový a finanční rámec, aby jste hned od začátku měli jasnou představu o  náročnosti celé cesty od zadání k hotové aplikaci.

3. Návrh

3. Návrh

Vytvoříme zadávací dokumentaci, která bude přesným popisem jak funkčností tak jejich realizací. Od začátku bude jasné, co a jak má aplikace dělat, jaké budou nároky na provoz, v čem budeme muset při vývoji spolupracovat, jaké budou termíny. 

4. Implementace

4. Implementace

Víme vše co potřebujeme - vrhneme se do psaní kódu. Nejasnosti budeme hned konzultovat, aby vám aplikace sedla. S postupem času a přibývajícím kódem denní světlo vyměníme za svit displejů a noční klid za svist větráků počítačů dohnaných na hranice možností při překladech kódu.

5. Testy

5. Testy

Jakmile máme kus kódu začínáme testovat a testovat a testovat. Někteří z nás, kterým říkáme Ti-Dobří-Developři (z anglické zkratky TDD) dokonce začnou testovat dřív, než mají kus kódu. A nenecháme toho dokud nezmizí všechny chyby, které si umíme vyvolat. 

6. Nasazení

6. Nasazení

Teď to spustíme! Nainstalujeme, nakonfigurujeme celý systém a nastavíme monitoring. Uživatel si najde úplně jiné chyby než my, my se ale nedáme a všechny mu je odstraníme.     

7. Školení obsluhy

7. Školení obsluhy

Bez učení to nepůjde. Ač věříme v sílu intuice, je dobré, aby všichni uživatelé znali pár triků, jak v novém programu udělat věci rychleji a snadněji. Nebojte, bude to vzájemné - zpětné vazby uživatelů si velmi vážíme a jsou to mnohdy jejich poznatky a postřehy co nás posouvají dál.

8. Migrace a integrace

8. Migrace a integrace

A data se do toho dostanou tak nějak sama a najednou - tomuhle kouzlu říkáme migrace dat. Bude to elektronicky mluvit ještě s tímhle - to je druhé kouzlo, říkáme mu integrace s jinými systémy. Jo jo, i takhle kouzlit umíme. 

9. Provoz, údržba  a vyhodnocení

9. Provoz, údržba a vyhodnocení

Pokud si uživatel nedá pokoj a najde nějakou chybku, odstraníme jí - to je hračka. Může se ale stát, že časem bude všechno jinak a nemusí za tím stát ani STÁT.  Může být potřeba systém upravit změnám - zvládneme to. Největší radost ale budeme mít, pokud budete systém používat a budete ho chtít rozšířit. Věříme, že vám máme co nabídnout

Vývojem software na míru se úspěšně zabýváme od roku 1992, a proto věříme, že vám máme co nabídnout. Můžete se podívat, kdo jsou našimi klienty. Už teď se těšíme, že rozšíříte jejich řady. 

 

Tomáš Sýkora

Zaujal vás náš přístup k vývoji aplikací? Kontaktujte mne.

Tomáš Sýkora