Suma Safe je služba zálohování Microsoft 365, co to v praxi znamená:

Využívání cloudových služeb Microsoft 365 je velmi efektivní způsob, jak ve vaší společnosti mít vždy aktuální a velmi dobře zabezpečené firemní aplikace. Důležité je, že ačkoliv máte data zabezpečena, i tak musíte myslet na jejich zálohování. Microsoft data zabezpečuje, chrání, ale nezálohuje.

Zálohování je nutné řešit samostatně, ze strany klienta, využitím některého z dostupných nástrojů či služeb. My můžeme nabídnou řešení pomocí naší služby Suma Safe – zálohování Microsoft 365.

 

O co jde?

Microsoft 365 obsahuje celou řadu služeb – z těch široce využívaných je to e-mail (Exchange Online), sdílení dat (OneDrive a SharePoint) nebo týmová komunikace (Teams). Každá z těchto služeb obvykle obsahuje velké množství dat, ta jsou chráněna proti nechtěnému smazání či přepsání s nějakou výchozí dobou jejich uchování (např. 14 dnů po vymazání emailu z koše). Pokud uživatel ale zjistí, že mu chybí důležitý email později, již není odkud ho obnovit.

Prostřednictvím naší služby Suma Safe umíme vaše data zálohovat, ochránit a můžete je mít kdykoliv zpětně k dispozici.

 

Jak to funguje?

Suma Safe zálohuje:

  • Exchange Online
  • SharePoint
  • OneDriveDavid Ježek
  • Teams

Suma Safe umí zálohovat jednotlivé položky nebo kompletně celé prostředí Microsoft 365 a uložit data v záloze na tak dlouho, jak je potřeba. Je tedy možné mít přístup ke kompletní historii dat ve vaší společnosti.

 

Kam zálohujeme?

Služba Suma Safe využívá pro zálohování vašich dat velmi dobře zabezpečená datová centra společnosti Microsoft, zálohovaná data jsou šifrována. Přístup k vašim datům máte plně pod kontrolou.

 

Jak obnovujeme?

Obnovit vaše data zálohovaná službou Suma Safe je možné, v závislosti na objemu dat, klidně ještě tentýž den. Jak jednotlivé položky, tak kompletní mailboxy, či úložiště.

 

Kolik to stojí?

Cena závisí na tom, jaké služby a v jakém objemu a jak často se zálohují. Kontaktujte nás, rádi vám nabídneme a nakonfigurujeme Suma Safe – zálohování Microsoft 365 pro vaši společnost přesně na míru.

 

Jan Weiser

Dejte data do trezoru, ať máte klid.
Zařídím to!

Jan Weiser